El llibre de l’edifici i la ITE

És obligatori?

Des de l’entrada en vigor del nou Decret d’ITE (Decret 67/2015) s’estableix l’obligatorietat de comptar amb el llibre de l’Edifici per a edificis preexistents.

Qué ha de contenir el llibre de l’edifici?

La documentació que haurà de incloure aquest document exigit és, tal com s’especifica a l’article 22 del Decret:

a) Les instruccions o recomanacions d’ús i manteniment de l’edifici i les seves instal.lacions

b) l’arxiu de documents

c) El registre d’incidències

Quan és obligatori tenir el llibre de l’edifici?

En el moment de rebre la ITE és obligació de la propietat formalitzar el llibre de l’edifici.

Posat en contacte amb els tècnics de Cedula Barcelona per a qualsevol consulta aquí

Anuncios

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión / Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión / Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión / Cambiar )

Google+ photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google+. Cerrar sesión / Cambiar )

Conectando a %s